Pablo Software Solutions
 
BOBRME Komel
Aktualności
Copyright (c) 2013 by Komel All Rights reserved
Siedziba Główna
Al. Roździeńskiego 188
40-203 Katowice
Biuro Konstrukcyjne
Laboratorium Maszyn Elektrycznych
Zakład Wdrożeniowy
ul. Moniuszki 29, 41-209 Sosnowiec

Szanowni Państwo,
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i związanymi z nią ograniczeniami, mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, informujemy, iż planowana przez Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL - XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych", w dniach 23-25 września 2020 r. w Rytrze k/Nowego Sącza została odwołana.
W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z Sekretarzem Konferencji - Mariusz Czechowicz, kom.: 606-308-827, e-mail: info@komel.com.pl.


Więcej informacji na fanpage.

Z początkiem 2020 roku zmodernizowano elektrownię słoneczną znajdującą się na dachu budynku przy ul. Moniuszki 29 w Sosnowcu. Dotychczasowe panele polikrystaliczne o mocy maksymalnej Pmax = 100W zastąpiono panelami monokrystalicznymi o mocy szczytowej 315W.
Zainstalowany zestaw fotowoltaiczny składa się z dwóch segmentów po 6 paneli każdy:
A. Stacjonarnego,  skierowanego na południowy zachód (ok. 200°).
B. Ruchomego, z automatycznym układem pozycjonowania horyzontalnego.
Każdy z segmentów podłączony jest do indywidualnego inwertera solarnego o mocy znamionowej 2kW.
Aktualną moc generowaną przez każdy z zestawów oraz dzienne zestawienie wyprodukowanej energii można śledzić tutaj.


Więcej informacji na fanpage.

Informujemy, iż w związku z działaniami prewencyjnymi mającymi na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a co najważniejsze - w trosce o bezpieczeństwo uczestników, XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych" - PEMINE, która miała odbyć się w terminie 27-29 maja 2020r., została przeniesiona na wrzesień 2020 (wstępny termin: 23-25 września 2020r.).


Więcej informacji na fanpage.

W dniach 5-7 lutego 2020r. w Hali EXPO XXI w Warszawie odbyły się kolejne, XVIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2020. KOMEL zaprezentował na stoisku targowym innowacyjne osiągnięcia związane z elektromobilnością, w tym silnik do pojazdu elektrycznego, napęd do łodzi oraz silnik elektryczny do zamontowania w piaście koła samochodu. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska.

Więcej informacji na fanpage.

Inicjatywa "młodych, nowoczesnych i ekologicznych" objęta została patronatem honorowym Instytutu Ł-KOMEL. Sześcioro uczniów ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, którzy od października realizują projekt społeczny "e-veh" w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" na temat elektromobilności i jej zalet w życiu codziennym walczy o tytuł najlepszego projektu ekologicznego w Polsce. Już w październiku zostali zaproszeni na prestiżowe targi motoryzacyjne "Impact" gdzie mogli przetestować nowe technologie i pojazdy elektryczne w codziennym użytku. Ich główną motywacją jest obecne podejście i mała świadomość społeczeństwa na temat pojazdów elektrycznych oraz ich eksploatacji...

Więcej informacji na fanpage.

W dniach 13-15 listopada 2019r. w Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych "Warsaw Industry Week". Instytut KOMEL zaprezentował na stoisku targowym innowacyjne osiągnięcia związane z elektromobilnością, w tym silnik do pojazdu elektrycznego oraz silnik elektryczny do zamontowania w piaście koła samochodu. Podczas targów swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz - Pan Piotr Dardzinśki.  Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska.


Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniach 14-16 października 2019r. w Warszawie odbyła się 13. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS. Najlepszy rodzimy wynalazek, 4 platynowe, 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale - to rezultat historycznego, ponieważ pierwszego wspólnego wystąpienia Sieci Badawczej Łukasiewicz. Pracownicy naszego Instytutu mogą poszczycić się dwoma brązowymi medalami za innowacyjne rozwiązania: Storage battery module oraz Innovative "The cooling system of the stator winding of the electric machine" as an integral part of wheel hub motors of electric cars.

Zobacz pełną informację o przyznanych nagrodach... 

W dniach 9-10 października 2019r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Impact mobility rEVolution'19. To największe wydarzenie poświęcone mobilności, przemysłowi transportowemu, energetyce i zaawansowanym technologiom w Polsce. Impact mobility rEVolution'19 gromadzi kluczowych graczy ze świata motoryzacji, transportu, smart city i administracji państwowej. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie prezentowane będą najnowsze osiągnięcia Instytutu KOMEL z dziedziny elektromobilności.    


Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniach 1-3  października 2019r. odbędzie się Innovatorium ŁUKASIEWICZA. Blisko 500 naukowców i inżynierów z 38 Instytutów Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ oraz polscy przedsiębiorcy spotkają się w Poznaniu, aby przedyskutować przygotowane przez ŁUKASIEWICZA projekty. Swój udział potwierdziło już niemal 40 podmiotów biznesowych, w tym prezesi i dyrektorzy takich firm jak Grupa Azoty, PKP, PKN Orlen, Pesa czy Newag.    


Więcej informacji na naszym fanpage.

W dniu 21 września 2019r. na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyły się V Dni Energii Miasta Katowice. Wydarzenie organizowane było przez Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice, które zaprosiło do współpracy m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podczas imprezy, na stoisku firmowym przedstawicielom naszego Instytutu towarzyszył pojazd elektryczny, wyposażony w zaprojektowany i wykonany w KOMEL-u napęd. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.    

Więcej informacji na naszym fanpage.
W dniu 11 września 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Dyrektor Instytutu KOMEL - dr hab. inż. Jakub Bernatt - prof. KOMEL - uczestniczył w Konferencji "Elektromobilność - strategia przyszłości", towarzyszącej Międzynarodowym Targom Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego.    Więcej informacji na naszym fanpage.

Z satysfakcją informujemy, iż pracownicy naszego instytutu: mgr inż. Piotr Dukalski, dr inż. Bartłomiej Będkowski, dr inż. Tomasz Wolnik raz mgr inż. Tomasz Jarek zostali laureatami XXV edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych (kategoria: Nagroda badawcza), gdzie doceniono ich pracę pod tytułem: Silnik do zabudowy w kołach samochodów elektrycznych o zwiększonej gęstości mocy.


Więcej informacji dostępnych jest na stronie Politechniki Warszawskiej oraz na naszym fanpage.

24.10.2020r. Surowa Pystynia Błędowska. Elektryczny quad z niezawodnym napędem elektrycznym. Mistrz rajdowy Rafał Sonik. Ekipa z Ł-KOMEL.
Krótki scenariusz, ostre wiraże, wszędobylski piach, wiatr i chłód - a w tych warunkach doskonały i profesjonalny Mistrz quadowy Rafał Sonik i cały RSTeam.
Kilka wskazówek udzielonych przez Emila Króla i mistrz rusza w teren, za nim ekipa filmowa z próbującym nadążyć za Sonikiem dronem, krążącym nad nim w rytmie "bączków" i wiraży...a nasza ekipa w niecierpliwym oczekiwaniu na recenzję....
"Znakomity quad"... z napędem, "któremu nic nie brakuje" to chyba najlepsza wizytówka dla naszego quada z elektrycznym, dynamicznym sercem.
Cichy, ekologiczny, zrywny i z ogromnym potencjałem - takie napędy tworzymy w Ł-KOMEL!
Rafał Sonik - dakarowy mistrz, profesjonalista w każdym calu - przetestował, objeździł, ocenił, więcej szczegółów znajdziecie w materiale filmowym!.

Zobacz film z testów naszych pojazdów. Więcej informacji dostępnych jest na naszym fanpage.

Szanowni Państwo, Drodzy Goście i Prelegenci,

2020 rok za nami - ten wyjątkowy rok był pierwszym, w tradycji konferencji PEMINE,  kiedy zmuszeni byliśmy ją odwołać. Pełni nadziei patrzymy na Nowy 2021 Rok, w którym życzymy Państwu i sobie byśmy mogli spotkać się podczas XXIX Konferencji Naukowo-Tech­nicznej "Pro­blemy Eks­ploatacji Ma­szyn i Napę­dów Elek­trycz­nych". W dniach 22-24 września 2021 na najlepszą w kraju konferencję z dziedziny napędów elektrycznych, zaprasza Państwa Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KO­MEL.

Kliknij, aby przenieść się na stronę konferencji...             Więcej informacji na naszym fanpage

2. rocznica powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz - dołącz do transmisji z wydarzenia!
1 kwietnia 2021 roku obchodziliśmy drugą rocznicę powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz - organizacji, która wprowadziła nową jakość w relacji nauki z biznesem. Dzięki połączeniu potencjału naukowego polskich instytutów badawczych, przedsiębiorcy zyskali bardziej efektywny dostęp do wiedzy i kompetencji ponad 4,5 tysiąca naukowców i inżynierów, specjalizujących się w obszarach kluczowych dla procesu budowania przewag konkurencyjnych na dynamicznie zmieniającym się rynku - zrównoważonej gospodarki i energii, transformacji cyfrowej, inteligentnej i czystej mobilności oraz zdrowia.

Więcej...             

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów. Tak Sieć Badawcza Łukasiewicz podsumowuje 2 lata działalności na rzecz innowacyjnej gospodarki. Powstanie Łukasiewicza zmieniło krajobraz innowacyjności Polski. Instytuty Łukasiewicza pracują w sposób zaplanowany i skoordynowany w grupach badawczych. Odpowiadają one kierunkom badawczym wskazanym przez Radę Centrum, określonym jako kluczowe dla realizacji celów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Są to inteligentna i czysta mobilność, transformacja cyfrowa, zdrowie oraz zrównoważona gospodarka i energia.

Więcej...                                                                     Więcej informacji na naszym Fanpage

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż na podstawie §11 ust. 2. Regulaminu - Komitet Transportu Polskiej Akademii Nauk w dniu 27 kwietnia 2021 roku powołał Dyrektora Instytutu Łukasiewicz-KOMEL - dr hab. inż. Jakuba Bernatta, prof. KOMEL na członka Sekcji Elektromobilności i Transportu Autonomicznego.  

Śledź na bieżąco na naszym fanpage