W dniach 21-22 września 2018r. na rynku w Katowicach odbędzie się czwarta edycja Dni Energii Miasta Katowice. W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele naszego Instytutu zareprezentują po raz kolejny pojazdy elektryczne, do których to Instytut KOMEL zaprojektował i wykonał napędy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Celem organizowanego przez UM w Katowicach wydarzenia jest edukacja ekologiczna oraz podnoszenie świadomości dotyczącej wzrostu efektywności energetycznej. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Blach to Green".
Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej imprezy.

Zobacz szczegółowy program wydarzenia: część 1, część 2.


Śledź na bieżąco na naszym fanpage
Pablo Software Solutions
BOBRME Komel
Aktualności
Copyright (c) 2013 by Komel All Rights reserved
Zaproszenie na Targi ENEX - Nowa Energia 2018, Kielce 28.02-01.03.2018 r.
Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr E-22 na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 28.02-01.03.2018 w Kielcach.
Na targach zaprezentujemy m.in.: 3-fazowe prądnice synchroniczne z magnesami trwałymi, przeznaczone do stosowania w odnawialnych źródłach energii, silnik do pojazdu elektrycznego, elektrownię jachtową oraz nową wersję napędu do łodzi wraz z panelem sterowania.
Nasi przedstawiciele będą służyć radami, odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

Serdecznie zapraszamy.
Śledź wydarzenie także na naszym fanpage
Z satysfakcją informujemy, iż Instytut KOMEL został uhonorowany tytułem "Innowacyjna Firma na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności" oraz nagrodzony statuetką "Lider Innowacyjności Bezpieczeństwa Państwa", w Ogólnopolskim Konkursie "Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018' (edycja VI), w kategorii - Innowacyjna Firma na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności.
Wręczenie nagrody nastąpi w czasie Uroczystej Gali wręczenia nagród Lidera Bezpieczeństwa Państwa, pod Honorowym Patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Pana Ministra Pawła Solocha w dniu 21 czerwca 2018r.  

Śledź na bieżąco na naszym fanpage

Z satysfakcją informujemy, iż wydawany przez KOMEL kwartalnik "Maszyny Elektryczne - Zeszyty Problemowe" po raz kolejny pozytywnie przeszedł proces ewaluacji IC Journals Master List 2017, której wynikiem jest przyznana punktacja ICV (Index Copernicus Value) - 61.21 (59.05 w roku 2016). Uzyskana punktacja wyliczona została na podstawie złożonej przez Redakcję ankiety oraz oceny eksperckiej dokonanej przez specjalistów Index Copernicus.
Wskaźnik ICV 2017 upoważnia do powoływania się na indeksację w bazie IC Journal Master List.

Zaproszenie na Targi Wiatr i Woda 2018, Katowice 12-14.10.2018 r.
W dniach 12-14.10 2018 roku w Katowicach odbędzie się trzecia edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Luksusowe łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w sercu Katowic. Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice. Instytut KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 34. Na targach zaprezentujemy m.in.: napęd do łodzi oraz akcesoria dla żeglarzy. Serdecznie zapraszamy.Śledź wydarzenie także na naszym fanpage

W dniu 20 listopada 2018r. nasz kolega Marcin Barański obronił rozprawę doktorską pt.: "Diagnostyka drgań w maszynach elektrycznych z magnesami trwałymi wykorzystująca sygnały własne", zasilając tym samym grono pracowników naszego instytutu z tytułem doktora. Promotorem pracy był Dyrektor Instytutu KOMEL - dr hab. inż. Jakub Bernatt, prof. KOMEL. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Śledź wydarzenia także na naszym fanpage

Siedziba Główna
Al. Roździeńskiego 188
40-203 Katowice
Biuro Konstrukcyjne
Laboratorium Maszyn Elektrycznych
Zakład Wdrożeniowy
ul. Moniuszki 29, 41-209 Sosnowiec
Pracownik naszego Instytutu, mgr inż. Piotr Dukalski, we wtorkowym "Wywiadzie Gospodarczym" w telewizji wPolsce.pl udzielił wywiadu o przełomowej, polskiej innowacji w zakresie elektromobilności. Projekt silnika elektrycznego zabudowanego w piaście koła samochodu powstał w ramach Projektu "Innowacyjne Rozwiązania Napędu Bezpośredniego Pojazdów Elektrycznych", finansowanego ze środków NCBiR w ramach programu LIDER VII.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu oraz lektury artykułu.


Śledź wydarzenia także na naszym fanpage

Edukacyjne oblicze Instytutu KOMEL. W kolejnej odsłonie wycieczek edukacyjnych w KOMEL-u wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Piaskach koło Lublina. 30 osobowa grupa uczy się na kierunku Technik Pojazdów Samochodowych więc, głównym tematem spotkań z naszymi specjalistami była konwersja pojazdów spalinowych na elektryczne. Prezentację techniczną przedstawił Emil Król,
o projektowaniu silników opowiedział Maciej Bałkowiec, a o kwestiach mechanicznych Szczepan Opach, posługując się wizualizacją w Inventorze, Marcin Maciążek z bliska pokazał falowniki
i wprowadził grupę w świat układów sterowania. Tajniki laboratorium maszyn elektrycznych odkrył Artur Polak i Marcin Barański. Wisienką na torcie tradycyjnie był pokaz elektrycznych samochodów, którymi można było się oczywiście przejechać i zajrzeć w ich elektryczne serca.


Śledź na bieżąco na naszym fanpage


W dniu 19 grudnia 2018 r. odbyła się premiera pierwszego polskiego zeroemisyjnego autobusu z baterią w podwoziu. Jesteśmy dumni, iż napęd autobusu zaprojektowano i wykonano w naszym Instytucie. To pierwszy w pełni polski napęd autobusu elektrycznego, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia.Zobacz relację z premiery na naszym fanpage

W dniach 13-15 marca 2019 r. w Hali EXPO XXI w Warszawie odbędą się XVII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2019. Na swoim stoisku KOMEL zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia, w tym: napęd do pierwszego polskiego autobusu elektrycznego, silniki do pojazdów elektrycznych, także w wersji do zabudowy w piaście koła oraz sportowy pojazd z napędem elektrycznym typu e-buggy.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.


Sledź wydarzenie na naszym fanpage

Z satysfakcją informujemy, iż tegoroczna, już XXVIII Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych", organizowana przez Instytut KOMEL w dniach 22-24.05.2019r. została wyróżniona patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Planowana obecność gości z Ministerstwa wzmocni dodatkowo siłę przekazu idei, która przyświeca każdej z naszych konferencji, czyli łączeniu nauki z przemysłem i biznesem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji.

1 kwietnia 2019 roku rusza Łukasiewicz - trzecia największa sieć badawcza w Europie. Wkrótce, korzystając z dorobku 38 instytutów badawczych, Łukasiewicz przedstawi kompleksową ofertę dla przedsiębiorców. Skorzystać z niej będą mogły zarówno start-upy, małe i średnie firmy, jaki i wielkie koncerny oraz rynkowi championi. Nowy podmiot, skupiający potencjał krajowych instytutów badawczych, już na starcie dysponuje kilkuset laboratoriami oraz światowej klasy naukowcami. Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, jako jeden z 38 podmiotów, od 1 kwietnia znalazł się w jej strukturach.

Szczegóły w komunikacie prasowym oraz na stronie internetowej Łukasiewicza.

W dniu 10 czerwca 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie poznaliśmy pierwszych laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019. To właśnie ich osiągnięcia w przyszłości z pewnością przełożą się na inteligentny rozwój polskiej gospodarki, skutkujący poprawą standardu w różnych dziedzinach życia. Jednym z laureatów nagrody został pracownik naszego instytutu - mgr inż. Piotr Dukalski - który został uhonorowany w kategorii "Naukowiec Przyszłości"


Śledż wydarzenie na naszym fanpage.

W dniu 14 czerwca 2019 roku podczas uroczystej gali Instytut KOMEL uhonorowany został nagrodą "Lider Bezpieczeństwa Państwa" w kategorii "Innowacyjna Firma". Nagroda przyznana została przez organizatora 7. edycji Konkursu "Lider Bezpieczeństwa Państwa" pod Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.Zobacz relację z uroczystej gali na naszym fanpage.