Pablo Software Solutions
BOBRME Komel
Aktualności
Copyright (c) 2013 by Komel All Rights reserved
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas II edycji Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, które odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

oraz polubienia wydarzenia na fanpage KOMEL-u
Z satysfakcją informujemy, iż w wyniku kompleksowej oceny parametrycznej działalności jednostek naukowych, dokonanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za lata 2013-2016, zgodnie z komunikatem MNiSW z dnia 16 listopada 2017r. Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL uzyskał kategorię naukową "A".  

W dniu 12 stycznia 2018 r. przedstawiciele Instytutu KOMEL uczestniczyć będą w "II Kongresie Producentów Pojazdów Elektrycznych i Infrastruktury Energetycznej do ich Ładowania". Kongres odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. W trakcie Kongresu uczestnicy postarają się odpowiedzieć m.in. na pytanie: "Jaką energią będziemy zasilać pojazdy elektryczne? Ze źródeł tradycyjnych, węglowych czy ze źródeł opartych na energetyce odnawialnej?"

Zobacz szczegółową prezentację na temat Kongresu...  

W dniu 17 stycznia 2018r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Konferencja "Technologie Przyszłości - Elektromobilność". Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział nie tylko w Konferencji na temat 'Elektromobilności', lecz wiele pojazdów, które zajechały na Krakowskie Przedmieście, postanowił przetestować osobiście. W Konferencji uczestniczył Dyrektor Instytutu KOMEL - dr hab. inż. Jakub Bernatt - prof KOMEL.


Zobacz relację z imprezy oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage  

W dniu 22 stycznia 2018r. Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego powołał na mocy Uchwały 2785/233/V/2017 Zarządu Województwa Śląskiego Dyrektora Instytutu KOMEL dr hab. inż. Jakuba Bernatta, prof. KOMEL w skład Rady ds. Elektromobilności.
Zobacz relację ze spotkania oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage  

Zaproszenie na Targi ENEX - Nowa Energia 2018, Kielce 28.02-01.03.2018 r.
Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr E-22 na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 28.02-01.03.2018 w Kielcach.
Na targach zaprezentujemy m.in.: 3-fazowe prądnice synchroniczne z magnesami trwałymi, przeznaczone do stosowania w odnawialnych źródłach energii, silnik do pojazdu elektrycznego, elektrownię jachtową oraz nową wersję napędu do łodzi wraz z panelem sterowania.
Nasi przedstawiciele będą służyć radami, odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

Serdecznie zapraszamy.
Śledź wydarzenie także na naszym fanpage

Z satysfakcją informujemy, iż Instytut KOMEL został uhonorowany tytułem "Innowacyjna Firma na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności" oraz nagrodzony statuetką "Lider Innowacyjności Bezpieczeństwa Państwa", w Ogólnopolskim Konkursie "Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018' (edycja VI), w kategorii - Innowacyjna Firma na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności.
Wręczenie nagrody nastąpi w czasie Uroczystej Gali wręczenia nagród Lidera Bezpieczeństwa Państwa, pod Honorowym Patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Pana Ministra Pawła Solocha w dniu 21 czerwca 2018r.  

Śledź na bieżąco na naszym fanpage

Z satysfakcją informujemy, iż wydawany przez KOMEL kwartalnik "Maszyny Elektryczne - Zeszyty Problemowe" po raz kolejny pozytywnie przeszedł proces ewaluacji IC Journals Master List 2017, której wynikiem jest przyznana punktacja ICV (Index Copernicus Value) - 61.21 (59.05 w roku 2016). Uzyskana punktacja wyliczona została na podstawie złożonej przez Redakcję ankiety oraz oceny eksperckiej dokonanej przez specjalistów Index Copernicus.
Wskaźnik ICV 2017 upoważnia do powoływania się na indeksację w bazie IC Journal Master List.


W dniach 21-22 września 2018r. na rynku w Katowicach odbędzie się czwarta edycja Dni Energii Miasta Katowice. W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele naszego Instytutu zareprezentują po raz kolejny pojazdy elektryczne, do których to Instytut KOMEL zaprojektował i wykonał napędy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Celem organizowanego przez UM w Katowicach wydarzenia jest edukacja ekologiczna oraz podnoszenie świadomości dotyczącej wzrostu efektywności energetycznej. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Blach to Green".
Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej imprezy.

Zobacz szczegółowy program wydarzenia: część 1, część 2.


Śledź na bieżąco na naszym fanpage
Edukacyjne oblicze Instytutu KOMEL. W kolejnej odsłonie wycieczek edukacyjnych w KOMEL-u wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Piaskach koło Lublina. 30 osobowa grupa uczy się na kierunku Technik Pojazdów Samochodowych więc, głównym tematem spotkań z naszymi specjalistami była konwersja pojazdów spalinowych na elektryczne. Prezentację techniczną przedstawił Emil Król,
o projektowaniu silników opowiedział Maciej Bałkowiec, a o kwestiach mechanicznych Szczepan Opach, posługując się wizualizacją w Inventorze, Marcin Maciążek z bliska pokazał falowniki
i wprowadził grupę w świat układów sterowania. Tajniki laboratorium maszyn elektrycznych odkrył Artur Polak i Marcin Barański. Wisienką na torcie tradycyjnie był pokaz elektrycznych samochodów, którymi można było się oczywiście przejechać i zajrzeć w ich elektryczne serca.


Śledź na bieżąco na naszym fanpage

Zaproszenie na Targi Wiatr i Woda 2018, Katowice 12-14.10.2018 r.
W dniach 12-14.10 2018 roku w Katowicach odbędzie się trzecia edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Luksusowe łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w sercu Katowic. Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice. Instytut KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 34. Na targach zaprezentujemy m.in.: napęd do łodzi oraz akcesoria dla żeglarzy. Serdecznie zapraszamy.Śledź wydarzenie także na naszym fanpage

W dniu 20 listopada 2018r. nasz kolega Marcin Barański obronił rozprawę doktorską pt.: "Diagnostyka drgań w maszynach elektrycznych z magnesami trwałymi wykorzystująca sygnały własne", zasilając tym samym grono pracowników naszego instytutu z tytułem doktora. Promotorem pracy był Dyrektor Instytutu KOMEL - dr hab. inż. Jakub Bernatt, prof. KOMEL. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Śledź wydarzenia także na naszym fanpage

Siedziba Główna
Al. Roździeńskiego 188
40-203 Katowice
Biuro Konstrukcyjne
Laboratorium Maszyn Elektrycznych
Zakład Wdrożeniowy
ul. Moniuszki 29, 41-209 Sosnowiec
Pracownik naszego Instytutu, mgr inż. Piotr Dukalski, we wtorkowym "Wywiadzie Gospodarczym" w telewizji wPolsce.pl udzielił wywiadu o przełomowej, polskiej innowacji w zakresie elektromobilności. Projekt silnika elektrycznego zabudowanego w piaście koła samochodu powstał w ramach Projektu "Innowacyjne Rozwiązania Napędu Bezpośredniego Pojazdów Elektrycznych", finansowanego ze środków NCBiR w ramach programu LIDER VII.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu oraz lektury artykułu.


Śledź wydarzenia także na naszym fanpage