Pablo Software Solutions
 
Edukacja
Copyright (c) 2011 by Komel All Rights reserved
W zakresie ekologii (elektromobilności czy też odnawialnych źródeł energii), KOMEL jest aktywny zarówno w obszarze praktycznym (projektowanie i wdrażanie tego typu rozwiązań w przemyśle), jak i na płaszczyźnie szkoleniowej, zarówno wśród profesjonalistów z przemysłu i świata nauki (cyklicznie organizowana konferencja "Problemy Maszyn i Napędów Elektrycznych) oraz wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym jest również, iż aż 75% naszej floty samochodowej to pojazdy elektryczne, która wykorzystywana jest nie tylko w codziennej pracy, ale prezentowana na różnego rodzaju przedsięwzięciach w tym na tych o charakterze edukacyjnym.

Wspomniana seria edukacyjnych akcji ekologicznych obejmuje regionalne prezentacje i warsztaty (także wyjazdowe), promujące zagadnienia dot. elektromobilności, OZE i innych tematów z nimi związanych, wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Istotą całego przedsięwzięcia jest wzmocnienie świadomości oraz otwarcie najmłodszej grupy społecznej na problemy związane z ekologią poprzez dostępną i przyjazną formułę warsztatową. Multimedialne prezentacje, quizy i przejażdżki samochodami na prąd pozwalają zaakcentować istotę i rozwój rynku samochodów elektrycznych oraz ich bezpośredni wpływ na środowisko naturalne czy ludzki organizm. Natomiast nieszkolna forma zajęć pobudza kreatywność oraz ekologiczne myślenie wśród najmłodszych.

Podczas prezentacji jednym z głównych zagadnień jest także tematyka odnawialnych źródeł energii, w szczególności w projektach i wdrożeniach Instytutu, zwłaszcza generatorów do elektrowni wiatrowych i wodnych. Generatory cechuje wysoka sprawność, niezawodność i prosta obsługa, a od wielu lat pracują one w licznych elektrowniach wiatrowych i wodnych, zarówno przydomowych, jak i firmowych, w kraju i na różnych kontynentach.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do zapoznania się z Instytutem od kuchni. To niepowtarzalna okazja żeby przekonać się, że instytut to nie tylko zespół naukowców, ale miejsce gdzie nauka łączy się z pasją, przemysłem i ochroną środowiska.

Poniżej prezentujemy krótkie relacje z wybranych spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Wizyta uczniów I klasy Technikum Elektrycznego w Wieluniu.

Wizyta uczniów III klasy Gimnazjum nr 11 w Tychach.
Wizyta w Centrum Kultury w Woli.
Siedziba Główna
Al. Roździeńskiego 188
40-203 Katowice
Biuro Konstrukcyjne
Laboratorium Maszyn Elektrycznych
Zakład Wdrożeniowy
ul. Moniuszki 29, 41-209 Sosnowiec